Tyle atrakcji w jednym Mrągowie

Wybierając się na Mazury większość turystów wybiera jako punkt wypadowy Mrągowo. Jest to bardzo dobry wybór, zarówno ze względu na walory przyrodnicze, jak i doskonale przygotowaną bazę noclegową, która jest naprawdę jest imponująca. Sezon turystyczny w tym regionie zaczyna się w lipcu i właśnie wtedy Mrągowo przeżywa prawdziwy najazd turystów. Do miasta przyciąga również co roku organizowany Piknik Country i Mazurska Noc Kabaretowa. Pod koniec lata władze organizują Festiwal Kultury Kresowej, który też ma swych fanów. Dla niektórych jest to okazja by zobaczyć na żywo artystów, gwiazdy i kabareciarzy znanych z dużego ekranu. Warto zatem już wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca na noc np. – noclegi Mrągowo (baza Meteor).

Samo Mrągowo to także moc zabytków, które warto pozwiedzać. Piękne stare kamienice, ratusz, Kościoły i urocze parki na długo pozostają w pamięci. Jeziora w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich połączone są kanałami. Na lądzie porośniętym lasem dominują ciągi przepięknych wzgórz morenowych. Jest to obszar bardzo bogaty pod względem przyrodniczym, pełen zabytków, raj dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa również dla letników. Ma tu miejsce siedlisko rzadkich ptaków i wielu ciekawych zwierząt, takich jak: wydry, bobry, łosie, jelenie i nietoperze. Może warto wybrać się na „polowanie na ptaki” z aparatem fotograficznym. Żeglowanie po mazurskich jeziorach dostarcza niezwykłych przeżyć.

Najbardziej malowniczą rzeką Mazur jest Krutynia. Jest to rzeka płytka, porośnięta wodorostami i liliami wodnymi. Jej brzegi są piaszczyste i stanowią idealne miejsce do plażowania. Wiedzie po niej jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych Europy o długości ponad 100 km. Spływy rzeką są organizowane na dowolnie wybranych odcinkach. Tor jest łatwy, szeroki, możliwy do przebycia w obie strony przez każdego, (nawet dla amatora), a jednocześnie bardzo ciekawy i zróżnicowany. Rzeka wypływa z Jeziora Warpuńskiego i mija po drodze 18 przepięknych zbiorników wodnych i wpada do Bełdany. Dalej płynie przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Cała okolica urzeka roślinnością i zapewnia kontakt z naturą. Po drodze widać urokliwe stare wioski z drewnianą zabudową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>