Poligon NATO w Jarosławcu

Poligon wojsk NATO w Jarosławcu rozciąga się aż do sąsiedniej wsi jaką jest Lędowo. Wejście na wyznaczone obszary jest surowo zakazane, jednak już sama świadomość tego, że właśnie to miejsce ćwiczeń wybrali nasi sojusznicy sprawia, że Jarosławiec staje się atrakcyjnym miejscem do spędzenia swojego urlopu dla wszystkich pasjonatów militariów oraz jednostek wojskowych.

Jarosławiec zalicza się do jednych z najbardziej znanych miejscowości nadmorskich, ponieważ w jego wschodniej części znajduje się wyżej wymieniony poligon wojsk NATO. Oczywiście baza noclegowa żołnierzy Traktatu Północnoatlantyckiego nie jest tak wygodna jak pokoje przeznaczone na noclegi dla turystów, a ich obecność w Jarosławcu nie oznacza samej przyjemności, jednak to właśnie informacje o tym poligonie są dość często udostępniane przez nasze krajowe media. Miejsc e ćwiczeń żołnierzy jest niebywała gratką dla wszystkich miłośników militariów, i z pewnością zapewniłoby Jarosławcowi dopływ jeszcze większej ilości turystów, lecz niestety wejście na jego teren jest możliwe tylko przy okazaniu odpowiedniej przepustki. Biorąc pod uwagę te obostrzenia trzeba szczerze przyznać, iż praktycznie nikt poza wojskowymi i pracownikami cywilnymi nie może tam przebywać. Trzeba również zaznaczyć, iż poligon zajmuje spory kawałek pasa nadmorskiego, który prowadzi z Jarosławca przez Lędowo aż do Ustki. A jak wiadomo niebywałą stratą byłoby pominięcie odwiedzenia tej słynnej miejscowości. Na szczęście istnieje droga umożliwiająca obejście wyżej omawianego terytorium. Wystarczy udać się na spacer nieco trudniejszym czerwonym szlakiem, albo po prostu objechać go przez Słupsk, czyli jedno z największych miast w tych okolicach. Z pewnością będzie to doskonała okazja do zapoznania się także z zabytkami tej miejscowości, czyli Starym Browarem, Basztą Czarownic, czy też pięknym Zamkiem Książąt Pomorskich.

Nieopodal Słupska znajduje się urocza miejscowość, gdzie co roku przyjeżdżają turyści spragnieni kąpieli w Bałtyku. Nadmorska wioska zalicza się do jednych z najpiękniejszych na Wybrzeżu Słowińskim, więc warto tu przyjechać chociażby na parę dni. Trzeba także wspomnieć o tym, iż znajduje się tu poligon NATO. Co prawda wstęp na jego terytorium jest zakazany, jednakże warto wiedzieć o tym, iż znajduje się na tych terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>