Gdzie trzeba zajrzeć będąc w Rabce-Zdroju

Warto zatrzymać się w miejscowości Rabka-Zdrój, gdzie można zobaczyć Teatr Lalek ''Rabcio''. Obiekt ten jest zlokalizowany w Rabce przy ulicy Orkana 6. Teatr ten posiada niezwykle bogatą tradycję. Jego początki sięgają przedstawień dla dzieci, które przebywały w sanatoriach w Rabce. Obecnie w owym teatrze możemy oglądać proste kukły, jawajki, pacynki, marionetki oraz maski. Przedstawienia, które się tam odbywają oparte są na folklorze, opowieściach górskich, a także dawnych bohaterach ludowych. Repertuar teatru zawiera dwanaście tytułów, które prezentowane są w formie spektakli. Warto także odwiedzić Galerię ''Pod Aniołem'' (informacje na facebooku – https://www.facebook.com/pages/Galeria-Pod-Anio%C5%82em-Rabka-Zdr%C3%B3j/882289888479955). Są tam prezentowane wystawy plastyczne profesjonalistów i amatorów. Poza tym odbywają się tam także spotkania literackie, kameralne koncerty i inne imprezy kulturalne.

Trzeba zajrzeć także do Parku Rozrywki Rabkoland. Na terenie obiektu znajdują się dwa muzea a mianowicie Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. Obiekt ten oferuje wiele ciekawych atrakcji. Są to przede wszystkim Kolejka Safari, poducha do skakania, basen z piłeczkami, tor samochodzików, pałac wampirów, strzelnica, zamek Azteków oraz karuzela Balerina. Ogromną atrakcją dla turystów jest koło młyńskie, którego wysokość wynosi 28 metrów. Z tego koła można podziwiać okoliczne widoki.

W Rabce-Zdroju warto zatrzymać się na dłużej (noclegi na meteorze – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rabka-zdroj,0.html). Można to zrobić na przykład w Willi Pod Dębami. Obiekt ten jest zlokalizowany w Rabce przy ulicy Na Banię 37b. Willa oferuje swoim gościom 35 miejsc noclegowych. Obiekt w swojej ofercie posiada dwa apartamenty, pięć pokoi jednoosobowych, sześć pokoi dwuosobowych, sześć pokoi trzyosobowych, a także jeden pokój czteroosobowy. Ceny za pobyt plasują się od 40 złotych do 160 złotych za pokój. Oferowane pokoje są z łazienkami i balkonami. Ponadto w pokojach znajduje się radio, telewizja, dostęp do internetu, a także kuchnia z jadalnią i aneks kuchenny. Dla dzieci przygotowano pokój zabaw, plac zabaw, trampolinę oraz basen. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z boiska sportowego. Obiekt ten znajduje się w odległości 1 km od Rabkolandu i 900 metrów od Parku Zdrojowego. Na terenie tego obiektu znajdują się dwie altany grillowe, miejsce na ognisko oraz parking.

1 komentarz

  1. Layla

    Świetny jest Teatr Lalek, zachęcam wszystkich!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>