Atrakcje Białego Dunajca

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o Białym Dunajcu jest "Domek do góry nogami". Atrakcja ta powstała w 2010 roku i przyciąga do siebie nie tylko turystów, ale również okolicznych mieszkańców. Skąd taka nazwa? Ponieważ jest to zwykły domek, który został zaprojektowany w taki sposób, aby stał na dachu a podłoga była u góry. Zwiedzanie tego obiektu zaczyna się od pierwszego piętra, które tak naprawdę jest zwykłym parterem. Układ domu może w większości dezorientować, ale po chwili można się już do niego przyzwyczaić. Całe wyposażenie domu jest oczywiście przymocowane do góry nogami. W budynku bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność, ponieważ jest on zaprojektowany dodatkowo pod skosem, co może dość mocno zaburzyć naszą orientację w przestrzeni i powodować zawroty głowy oraz poczucie lekkiego zagubienia.

Drugim fajnym miejscem, które warto zwiedzić w Białym Dunajcu jest Pracownia Ceramiki i Mozaiki Artystycznej. Jest tu również zaplecze do bazy noclegowej, ponieważ jest ona również domem wypoczynkowym. W pracowni możemy zobaczyć różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku oraz gotową ceramikę i elementy dekoracyjne. Możemy także złożyć osobiście zamówienia na jakiś przedmiot. W pracowni oprócz możliwości zakupu czy obejrzenia ręcznie robionej ceramiki, można też się zapisać na warsztaty, kursy oraz pokazy artystyczne. Zajęcia są prowadzone dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych, jak również dla dorosłych. Najczęściej możemy tu nabyć piękne lampy, dzbany, wazony, rzeźby oraz świeczniki. Możemy sobie zamówić przedmioty wykonane z kolorowych kawałków szkła lub kolorowych kamieni, a następnie zatrzymać się na nocleg i wypocząć po całym dniu.

Kolejnym miejscem są Termy Podhalańskie, czyli specjalne baseny, w których możemy relaksować się przez cały rok. Temperatura wody dochodzi tu nawet do trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza. Mamy tutaj rożne zjeżdżalnie rodzinne, brodzik dla najmłodszych oraz bicze wodne czy ławki do masażu. Woda jest tu wysokozmineralizowana i daje cudowne odprężenie. Termy Podhalańskie posiadają w swojej ofercie różne sauny. Mamy ich tutaj cztery rodzaje: saunę suchą, saunę mokrą, parową oraz saunę na podczerwień, która jest w szczególności zalecana osobom źle tolerującym wysokie temperatury. W tym rodzaju sauny, temperatura nie przekracza bowiem pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Sauny są bardzo chętnie odwiedzane, ponieważ zapewniają odprężenie, redukują bóle mięśniowe, wzmacniają odporność organizmu oraz wspomagają walkę z przeziębieniami czy infekcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>